Rusza remont S7 pomiędzy Czosnowem a Dębiną.

2014-10-23

Rusza remont S7 pomiędzy Czosnowem a Dębiną.Warszawski Oddział GDDKiA zlecił remont kolejnego fragmentu drogi krajowej. Kontrakt obejmuje prace na obu jezdniach drogi S7 na odcinku o długości ok. 1,8 km.
Remont, którego początek zaplanowano w najbliższy piątek (24 października) będzie prowadzony na odcinku Czosnów - Dębina i rozpocznie się na jezdni w kierunku Warszawy.
Zakres robót jaki ma do wykonania Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki, obejmuje frezowanie starej nawierzchni, wykonanie remontów cząstkowych podbudowy i układanie nowej nawierzchni wraz ze wzmocnieniem jej konstrukcji przy dojazdach do skrzyżowań. W planach jest również remont chodników, uzupełnianie i profilowanie poboczy oraz ułożenie nowych krawężników. Termin zakończenia prac wyznaczony został na koniec listopada br., jest on jednak uzależniony od warunków atmosferycznych.
Wartość zaplanowanych prac to ok. 6,1 mln zł.

Podczas realizacji zadania będą występować utrudnienia w ruchu w zależności od charakteru wykonywanych robót. Czasowa organizacja ruchu przewiduje m.in. wyłączenie jednego z dwóch pasów ruchu oraz ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Remonty i przebudowy na Mazowszu
Warszawski Oddział GDDKIA rozpoczął od początku roku remonty 19,5 km dróg krajowych, z tego ok. 11,7 km zostało już udostępnione kierowcom - m.in. 2,0 km odcinek DK 48 między Głowaczowem a Brzózą, 3 km fragment drogi krajowej nr 19 na odcinku Platerów - Łosic, 5 km fragment DK 79 pomiędzy Garbatką a Policzną oraz 1,7 km odcinek DK 53 - przejście przez Myszyniec.

Jednym z zadań realizowanych obecnie przez Oddział na istniejącej sieci mazowieckich dróg krajowych jest przebudowa ok. 15,4 km odcinka DK 79 między miejscowościami Ryczywół i Kozienice.

GDDKiA prowadzi na Mazowszu również, warte ok. 5 mln zł remonty mostów. Zakończony został remont mostu przez rzekę Wisłę w Wyszogrodzie w ciągu DK 50 i wiaduktów w ciągu DK 8 w Jankach. Do końca października potrwają prace m.in. w miejscowości Kleszewo, a do 30 listopada kierowcom ma zostać udostępniona przeprawa mostowa w Makowie Mazowieckim.

www.drogizaufania.pl, projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską,
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.